PolskaDymisje w resorcie infrastruktury. Premier je przyjęła

Dymisje w resorcie infrastruktury. Premier je przyjęła

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje czterech wiceministrów infrastruktury i rozwoju: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebły i Janusza Żbika; to wynik przeglądu resortów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Dymisje w resorcie infrastruktury. Premier je przyjęła
Źródło zdjęć: © PAP | Tomasz Gzell

Przyjęcie dymisji zostało uzgodnione z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak - poinformowano w komunikacie.

Po objęciu funkcji premiera Ewa Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami. Podkreśliła wtedy, że na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów. Przegląd resortów szefowa rządu rozpoczęła pod koniec października.

W wyniku przeglądu w MIR stanowiska straciło czterech z dziewięciorga dotychczasowych wiceministrów. W MIR funkcje wiceministrów sprawują obecnie: Zbigniew Rynasiewicz, Marceli Niezgoda, Paweł Orłowski, Dorota Pyć oraz Iwona Wendel.

Z kierownictwem MIR Kopacz spotkała się 11 grudnia. CIR informował wówczas, że w trakcie spotkania omówiono m.in. bieżącą pracę resortu, plany ministerstwa na 2015 r., kwestie związane z najważniejszymi inwestycjami infrastrukturalnymi (m.in. budową dróg krajowych, modernizacją połączeń kolejowych) oraz uruchomieniem nowej puli Funduszy Europejskich.

Resort infrastruktury i rozwoju powstał w listopadzie 2013 r. z połączenia poprzednich ministerstw: rozwoju regionalnego oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej - ministerstwo objęła wówczas Elżbieta Bieńkowska. We wrześniu b.r. w rządzie Ewy Kopacz szefową resortu została Maria Wasiak.

Po objęciu funkcji premiera Kopacz zapowiedziała, że odwiedzi ministerstwa i będzie rozmawiać z ich kierownictwami. Podkreśliła wtedy, że na tej podstawie oceni przydatność poszczególnych wiceministrów. Przegląd resortów szefowa rządu rozpoczęła pod koniec października.

Dotychczas - w ramach przeglądu - premier odwiedziła ministerstwa: finansów, spraw zagranicznych, obrony narodowej, sprawiedliwości, zdrowia, administracji i cyfryzacji, infrastruktury i rozwoju.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)