Trwa ładowanie...
dfzx8t7
zambia
11-10-2011 18:13

Dwóch czarnoskórych posłów w nowym sejmie

Czarnoskóry nauczyciel akademicki Killion Munyama (PO) uzyskał mandat poselski startując w okręgu obejmującym powiaty północnej i zachodniej Wielkopolski. Jak stwierdził, wyborcy wzięli pod uwagę jego kompetencje, a nie kolor skóry.

dfzx8t7
dfzx8t7

Pochodzący z Zambii Munyama startował z ósmego miejsca na liście PO. Zdobył prawie osiem tysięcy głosów. Do tej pory był radnym sejmiku wojewódzkiego.

Nowy poseł mieszka w Karczewie w powiecie grodziskim. Jest Absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Obecnie doktorem nauk ekonomicznych, specjalistą od finansów międzynarodowych, wykładowcą Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

- Od dwudziestu lat mieszkam koło Grodziska Wielkopolskiego, w Polsce żyję już trzydzieści lat. Jestem człowiekiem rozpoznawalnym i tu, gdzie żyję i tu, gdzie pracuję. Cieszę się, że społeczeństwo potrafi oceniać kandydata pod kątem jego przygotowania merytorycznego, a nie np. koloru skóry czy pochodzenia - powiedział.

Munyama przyznał, że jeszcze nie zdążył zadzwonić do rodziny w Zambii i pochwalić się wygraną, otrzymał za to wiele telefonów z gratulacjami. - Dzwonią do mnie z całego świata koledzy, z którymi przed 30 laty studiowałem. Twierdzą, że ten wybór dowodzi, jak dużo w Polsce się zmieniło - stwierdził. Powiedział, że w sejmie chciałby mieć wpływ na decyzje związane z planowaniem budżetu.

Klub PO w nowej kadencji sejmu będzie miał dwóch czarnoskórych posłów: oprócz posła z Wielkopolski, w ławach poselskich zasiądzie też, pochodzący z Nigerii, John Godson - poseł z Łodzi.

dfzx8t7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfzx8t7
Więcej tematów