Trwa ładowanie...
d1j6l5c

Dwie osoby zginęły w wypadkach na Dolnym Śląsku. Krajowa "ósemka" zablokowana

Jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Wilków Wielki (woj. dolnośląskie). To nie jedyny śmiertelny wypadek na drogach Dolnego Śląska w ciągu ostatniej doby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie osoby zginęły w wypadkach na Dolnym Śląsku. Krajowa "ósemka" zablokowana
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1j6l5c

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek, 10 października, na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Wilków Wielki na trasie z Wrocławia do Ząbkowic Śląskich. Około godziny 7:00 kierowca ciężarówki z naczepą zderzył się tam z jadącym z naprzeciwka oplem fronterą.

Kierowca opla zginął na miejscu, a pasażer został w stanie ciężkim przetransportowany do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wpadnięcie w poślizg samochodu ciężarowego, w wyniku czego kierowca stracił panowania nad kierownicą i uderzył w jadącego po przeciwnym pasie opla.

Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Co najmniej do godziny 12:00 potrwają utrudnienia na "ósemce", policja wytyczyła objazd przez miejscowość Sienice.

d1j6l5c

Śmiertelny wypadek miał także miejsce w godzinach wieczornych w czwartek, 9 października, na drodze łączącej miejscowości Cieśle i Poniatowice (gm. Oleśnica). Kierowany przez 68-letniego mężczyznę samochód osobowy na prostym odcinku wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu zginął na miejscu.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Szczegóły sprawy bada policja, zostanie przeprowadzona również sekcja zwłok 68-latka.

d1j6l5c

Podziel się opinią

Share

d1j6l5c

d1j6l5c
Więcej tematów