ŚwiatDwoje policjantów zastrzelonych na zachodzie Niemiec. Trwa obława na sprawców

Dwoje policjantów zastrzelonych na zachodzie Niemiec. Trwa obława na sprawców

Trwają poszukiwania morderców dwójki policjantów (Thomas Frey/dpa via AP)
DPA
Trwają poszukiwania morderców dwójki policjantów (Thomas Frey/dpa via AP) DPA
DPA
Wojciech Rodak

31.01.2022 10:47, aktual.: 31.01.2022 11:23

W poniedziałek nad ranem dwoje policjantów - 24-latka i 29-latek - zostało śmiertelnie postrzelonych podczas kontroli drogowej pod miejscowością Kusel w Nadrenii-Palatynacie. Jak informuje "Die Zeit", trwają poszukiwania sprawców zabójstwa.

Wedle informacji policji z Kaiserslautern, dokładny przebieg zdarzenia nie jest znany. Wiadomo jedynie, że do tragedii doszło, gdy dwójka policjantów z Kusel przebywała na rutynowym patrolu. Postrzelono ich w poniedziałek, około 4.20 nad ranem, w czasie kontroli drogowej na drodze w miejscowości Ulmet.

Jak relacjonowała "De Zeit" rzeczniczka policji, ranni funkcjonariusze zdołali jeszcze powiadomić o zdarzeniu kolegów przez radio. Gdy posiłki przebyły na miejsce 24-letnia policjantka i 29-letni policjant już nie żyli.

Policja ostrzega

Natychmiast po zdarzeniu niemiecka policja rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwania sprawców. Zabezpieczono także ślady na miejscu zabójstwa.

O sprawcach nie wiadomo dosłownie nic. Nie ma ani opisu ich samochodu, ani wyglądu. Nie wiadomo również w którym kierunku uciekli.

Droga pomiędzy Mayweilerhof a Ulmet jest zamknięta. Policja apeluje do mieszkańców, by nie brali autostopowiczów.

Źródło: "Die Zeit"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także