Trwa ładowanie...

Duże wyróżnienie dla Dominika Tarczyńskiego. Objął ważną funkcję w Radzie Europy

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów Rady Europy. Polityka PiS wybrano na to stanowisko jednogłośnie.

Share
Duże wyróżnienie dla Dominika Tarczyńskiego. Objął ważną funkcję w Radzie Europy
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dsfi0qz

W rozmowie z tvp.info polityk podkreślił, że jest zadowolony z faktu, iż nie pojawił się ani jeden głos sprzeciwu przy jego wyborze. Stwierdził również, że nominację zawdzięcza Polsce.

- Oczywistym było, że to głosowanie dotyczy państwa, które ma objąć stanowisko wiceprzewodniczącego a nie osoby. A więc było to poparcie dla Polski a nie dla mnie jako parlamentarzysty. To symboliczne, ale ważne i realne poparcie dla Polski, dla polityki, którą w Europie prowadzimy - wyjaśniał.

Tarczyński zwrócił również uwagę na rosnącą rolę obozu konserwatystów w Radzie Europy, która, w jego ocenie, niebawem awansuje z trzeciej na drugą lokatę pod względem liczebności wśród frakcji w RE. Polityk przedstawił też swoje priorytety na stanowisku wiceprzewodniczącego.

dsfi0qz

- Jutro prezydium spotyka się, żeby ustalić kto obejmie poszczególne stanowiska w Radzie Europy. Ja będę rekomendował tych, którzy są sojusznikami logiki w Radzie Europy. Będę rekomendował osoby, które wspierają logikę i bezpieczeństwo. To będzie mój priorytet jako wiceprzewodniczącego i jutro na prezydium klubu przedstawię kandydatów na szefów komisji, których ja widzę jako logicznych i rozsądnych - oznajmił.

Źródło: tvp.info

Zobacz też: Przepychanki w Sejmie. Tarczyński zaatakował Gajewską? "Wykręcił mi ręce"

dsfi0qz

Podziel się opinią

Share
dsfi0qz
dsfi0qz
Więcej tematów