Duże wyróżnienie dla Dominika Tarczyńskiego. Objął ważną funkcję w Radzie Europy

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów Rady Europy. Polityka PiS wybrano na to stanowisko jednogłośnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów Rady Europy
Dominik Tarczyński został wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów Rady Europy (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

W rozmowie z tvp.info polityk podkreślił, że jest zadowolony z faktu, iż nie pojawił się ani jeden głos sprzeciwu przy jego wyborze. Stwierdził również, że nominację zawdzięcza Polsce.

- Oczywistym było, że to głosowanie dotyczy państwa, które ma objąć stanowisko wiceprzewodniczącego a nie osoby. A więc było to poparcie dla Polski a nie dla mnie jako parlamentarzysty. To symboliczne, ale ważne i realne poparcie dla Polski, dla polityki, którą w Europie prowadzimy - wyjaśniał.

Tarczyński zwrócił również uwagę na rosnącą rolę obozu konserwatystów w Radzie Europy, która, w jego ocenie, niebawem awansuje z trzeciej na drugą lokatę pod względem liczebności wśród frakcji w RE. Polityk przedstawił też swoje priorytety na stanowisku wiceprzewodniczącego.

WP

- Jutro prezydium spotyka się, żeby ustalić kto obejmie poszczególne stanowiska w Radzie Europy. Ja będę rekomendował tych, którzy są sojusznikami logiki w Radzie Europy. Będę rekomendował osoby, które wspierają logikę i bezpieczeństwo. To będzie mój priorytet jako wiceprzewodniczącego i jutro na prezydium klubu przedstawię kandydatów na szefów komisji, których ja widzę jako logicznych i rozsądnych - oznajmił.

Źródło: tvp.info

Zobacz też: Przepychanki w Sejmie. Tarczyński zaatakował Gajewską? "Wykręcił mi ręce"

WP
WP
WP