Trwa ładowanie...
d1isqe5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Duńczyk Preben Aamann rzecznikiem Donalda Tuska

Duńczyk Preben Aamann potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że będzie rzecznikiem nowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Aamann jest zastępcą rzecznika urzędującego przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk tuż po wyborze na przewodniczącego Rady Europejskiej
Donald Tusk tuż po wyborze na przewodniczącego Rady Europejskiej (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1isqe5

Informację o tym, że Tusk wybrał 41-letniego duńskiego dyplomatę na swojego rzecznika, podały wcześniej duńskie media, a także tygodnik "European Voice". Aamann był także rzecznikiem duńskiej prezydencji w UE w pierwszej połowie 2012 r.

Według doniesień "European Voice" doradcą Tuska do spraw polityki zagranicznych ma być Estonka Riina Kionka, która obecnie pracuje w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych w wydziale ds. Azji Środkowej, a wcześniej współpracowała z byłym wysokim przedstawicielem UE ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Javierem Solaną oraz była wiceministrem spraw zagranicznych Estonii odpowiedzialnym za sprawy europejskie. Z kolei doradcą Tuska ds. ekonomicznych ma być Francuz Jean-Pierre Vidal, który pracuje w gabinecie Hermana Van Rompuya od 2012 r. i był szefem brukselskiego biura Europejskiego Banku Centralnego - donosi "European Voice".

Tusk poinformował w ub. tygodniu, że jego najbliższymi współpracownikami w Brukseli będą Piotr Serafin i Paweł Graś. Serafin ma być szefem gabinetu nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Według "European Voice" zastępcą Serafina ma być Luksemburczyk Andre Gillissen, który pracuje obecnie w sekretariacie generalnym Rady UE.

Stanowisko szefa Rady Europejskiej Tusk obejmie 1 grudnia.

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów