Trwa ładowanie...

Droga Krzyżowa w Koloseum: prośba o przebaczenie za nadużycia wobec dzieci

Podczas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka zabrzmią słowa prośby o przebaczenie za nadużycia wobec dzieci; tekst rozważań towarzyszących nabożeństwu napisał włoski biskup Renato Corti.

Share
Droga Krzyżowa w Koloseum: prośba o przebaczenie za nadużycia wobec dzieci
Źródło: PAP/EPA, Fot: CLAUDIO PERI
d28rs8k

Teksty Drogi Krzyżowej ogłosił Watykan.

Rozważania przy X stacji poświęcone będą upokorzeniom i naruszaniu godności człowieka. Pojawia się refleksja na temat "straszliwych sytuacji", wśród których wymieniono handel ludźmi, los dzieci-żołnierzy, niewolniczą pracę. Następnie autor, emerytowany biskup Novary, mówi o "dzieciach i nastolatkach okradzionych z samych siebie, zranionych w swej intymności, barbarzyńsko sprofanowanych", co jest odniesieniem do skandalu pedofilii.

d28rs8k

Dalej pada "pokorna prośba o przebaczenie" kierowana do tych, którzy doznają takiej "zniewagi". Fragment ten kończy modlitwa o "obudzenie sumień tych, którzy zasłonili niebo w życiu innych ludzi".

Podczas Drogi Krzyżowej 3 kwietnia pojawi się też następujące pytanie: "Kiedy zostanie zniesiona kara śmierci wciąż stosowana w wielu krajach? Kiedy zostanie wykreślona wszelka forma tortur?".

Zobacz także: Cud z udziałem papieża Franciszka?

d28rs8k

Podziel się opinią

Share
d28rs8k
d28rs8k
Więcej tematów