kryzys
15-11-2011 (07:36)

Dramat dziecka - rodzice oddali ją obcym

To nie politycy, przedsiębiorcy, czy zwykli pracownicy są w Grecji największymi ofiarami kryzysu. Najbardziej odczuwają go dzieci. Rodzicie oddają je pod opiekę innym, bo sami nie mają pieniędzy na utrzymanie i wyżywienie swoich pociech. Problem przybiera już astronomiczne rozmiary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramat dziecka - rodzice oddali ją obcym
(Fakt)
WP

Ioanna (9 l.) i Evagelis (7 l.) to dwójka z całej masy dzieciaków, które trafiły do dziecięcej wioski SOS w Atenach. Rodzice powiedzieli dzieciom, że tu będą miały lepiej, dostaną przynajmniej jeden ciepły posiłek dziennie. W swoim domu, leżącym kilkaset kilometrów od Aten, Ioanna nawet nie mogła marzyć o normalnym obiedzie. Jej rodzice zostali bez pracy i nie mają pieniędzy na utrzymanie córki.

Ioanna, choć minął zaledwie tydzień od rozstania z mamą i tatą, płacze za nimi niemal bez przerwy. Boi się, że w ogóle nie przyjadą. - Kiedy znów ich zobaczę? Kiedy skończy się ten kryzys? - pyta. Nikt nie potrafi jej udzielić odpowiedzi.

- Kiedyś były u nas tylko dzieciaki z rodzin patologicznych. Kryzys zmienił kompletnie tę sytuację. Nagle przed drzwiami stają rodzice z dziećmi i mówią, że je tu zostawiają - wyjaśnia szef dziecięcych wiosek w Grecji George Prototapas. - Spodziewamy się, że coraz więcej rodziców będzie z biedy oddawać dzieci do naszych wiosek. Finansujemy je dzięki pomocy państwa i datkom, ale i te fundusze się kurczą - martwi się Prototapas.

WP

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
**Wampir grasuje w Bytomiu?**

Polub WP Wiadomości
WP
WP