Trwa ładowanie...
d1x5ags
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Donald Tusk zrzekł się mandatu posła

Były premier Donald Tusk poinformował, że - w związku z tym, że 1 grudnia obejmie funkcję szefa Rady Europejskiej - wysłał do Kancelarii Sejmu pismo o zrzeczeniu się mandatu poselskiego. Ma przestać być posłem z dniem 31 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1x5ags

Pytany przez dziennikarzy, kiedy złoży mandat poselski, Tusk powiedział, że wysłał już pismo. - Ale wiem, że przepisy powodują, że to zostanie ostatecznie skonsumowane w ciągu kilku, czy kilkunastu dni - dodał.

Sekretarz generalny PO Paweł Graś doprecyzował, że Tusk złożył wniosek do Kancelarii Sejmu w czwartek wieczorem. - W czwartek zostało złożone w Sejmie pismo o rezygnacji (Tuska z mandatu posła) z dniem 31 października - zaznaczył.

Tusk mówił dziennikarzom, że miał wrażenie, że niektórym sprawia przyjemność tym, że nie ma go już w polskiej polityce. - Okazało się, że ci którzy najbardziej, najgłośniej domagali się mojego odejścia, dzisiaj najgłośniej domagają się mojego powrotu, przynajmniej do świata mediów. Musimy się do tej nowej sytuacji przyzwyczaić, że Tusk już nie będzie brylował w mediach i że nie będzie komentował, ani wyjaśniał różnych spraw rządowych, bo nie jestem w tej chwili już do tego powołany - powiedział b. premier.

d1x5ags

Ocenił też, że złośliwe komentarze opozycji, iż pobiera pensje poselską "są nie na miejscu". - Byłem na głosowaniach, które miały rozstrzygające znaczenie dla konstrukcji nowego rządu, w tej chwili już nie jestem zaangażowany w krajową politykę, proszę o wyrozumiałość - zaznaczył.

B. premier podziękował wszystkim, którzy głosowali na niego w wyborach "za to, że byli wiernymi wyborcami". - Odchodząc z funkcji polskiego posła jeszcze raz chciałem wszystkim podziękować za wsparcie - mówił Tusk.

W Sejmie Tuska zastąpi następna osoba z listy stołecznej PO z wyborów w 2011 roku. Będzie to prawdopodobnie Ewa Czeszejko-Sochacka, która w wyborach parlamentarnych w 2011 r. zdobyła 2466 głosów w okręgu warszawskim i z 12. wynikiem na liście PO nie dostała się do parlamentu (mandaty zdobyło wówczas 11 osób z warszawskiej listy Platformy).

d1x5ags

Podziel się opinią

Share

d1x5ags

d1x5ags
Więcej tematów