ycipk-286ews

Donald Tusk w Krakowie. Były premier spotka się z mieszkańcami i weźmie udział w konferencji o Kościele i UE

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w weekend przyjedzie do Krakowa. Planuje otwarte spotkanie z mieszkańcami na Rynku Głównym. Były premier weźmie także udział w dyskusji na temat perspektyw rozwoju Polski w Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie szefa RE z Nowego Jorku
Zdjęcie szefa RE z Nowego Jorku (Instagram.com, Fot: Donald Tusk)
ycipk-286ews

Politycy Platformy Obywatelskiej już dziś zapraszają na spacer z byłym premierem po mieście. Przewodniczący Rady Europejskiej spotka się z mieszkańcami Krakowa w sobotę w południe (link do wydarzenia - tutaj).

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, wcześniej Tusk weźmie udział w konferencji "Rola Kościoła w procesie integracji europejskiej", której gospodarzem ma być biskup Tadeusz Pieronek.

Informacje te potwierdzają nam w Sejmie krakowscy posłowie, a także bliski współpracownik Donalda Tuska w Brukseli.

ycipk-286ews

W dwudniowych obradach, które rozpoczną się w piątek, uczestniczyć będą przedstawiciele Kościoła, świata polityki i nauki oraz instytucji europejskich. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać m.in. o perspektywach rozwoju Unii Europejskiej, praworządności jako gwarancji silnej Europy oraz o narodowości i tożsamości w UE.

Podczas obrad głos zabiorą eksperci, m.in.: była premier Hanna Suchocka oraz minister ds. europejskich w rządzie PiS Konrad Szymański, a także europosłowie PO - Janusz Lewandowski i Jan Olbrycht.

Gościem specjalnym konferencji będzie - obok Tuska - przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

ycipk-286ews
Donald Tusk FB
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-286ews
ycipk-286ews