Trwa ładowanie...
db2jchd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Donald Tusk: to prezydent podejmie decyzję o kandydacie na premiera

Premier Donald Tusk powiedział, że to prezydent Bronisław Komorowski podejmie decyzję o kandydacie na nowego premiera. Wyraził nadzieję, że ta decyzja zostanie podjęta szybko. Zapewnił też, że nie ma sporu, ani różnicy zdań między nim a prezydentem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (PAP/EPA, Fot: YOAN VALAT)
db2jchd

- Rolę wiodącą ma tu prezydent, to prezydent będzie wskazywał, a później parlament akceptował. Moja rola, jako odchodzącego premiera, jest tutaj żadna, ja mogę radzić, a nie podejmować decyzję. To prezydent podejmie decyzję, a partie polityczne muszą przygotować propozycje - powiedział Donald Tusk na konferencji prasowej w Rybniku.

Przypomniał, że Platforma Obywatelska proponuje na stanowisko premiera kandydaturę Ewy Kopacz. - Jaką podejmie decyzję prezydent, to jest jego zadanie i jego uprawnienie. Ja tylko chciałbym, żeby to była szybka decyzja, ale to ze względu na pracę rządu, ponieważ im szybciej zbudujemy nowy gabinet, tym sprawniej będzie to przejście postępowało - zaznaczył szef rządu.

Tusk zapewnił też, że "komentarze, które dotyczą procesu wyłaniania premiera, sugerujące istnienie jakiejś różnicy poglądów, czy jakiś spór (między nim a prezydentem), nie mają nic wspólnego z rzeczywistością".

Zmiana na stanowisku premiera jest konieczna po wyborze Tuska na szefa Rady Europejskiej; urząd ma objąć 1 grudnia. W środę zarząd PO poparł Kopacz jako kandydatkę na premiera. Ostateczną decyzję ws. desygnowania podejmie prezydent Komorowski, który pytany o rekomendację zarządu PO ws. Kopacz, powiedział, że decyzja ta nie jest dla niego wiążąca.

db2jchd

Podziel się opinią

Share

db2jchd

db2jchd
Więcej tematów