Trwa ładowanie...

Dolnośląskie. Zwolniono z aresztu szefa PiS w sejmiku wojewódzkim

W środę popołudniu zwolniono z aresztu szefa PiS w sejmiku województwa dolnośląskiego Jacka Baczyńskiego. Powodem zatrzymania radnego była przemoc domowa, jaką miał stosować wobec swojej rodziny. Baczyński został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Dolnośląskie. Zwolniono z aresztu szefa PiS w sejmiku wojewódzkim
Dolnośląskie. Zwolniono z aresztu szefa PiS w sejmiku wojewódzkimŹródło: PAP
d8jb8hn

Jacek Baczyński został zatrzymany we wtorek wieczorem w Legnicy, gdzie mieszka. Policjanci dostali wezwanie o awanturze w domu posła. Według informacji, jakie otrzymała policja, mężczyzna podczas kłótni miał stosować wobec domowników przemoc fizyczną i psychiczną. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty i zatrzymali Baczyńskiego, który został następnie doprowadzony do aresztu.

Dolnośląskie. Postępowania nie będzie, ale jest kara od PiS

Przeciwko szefowi PiS w sejmiku dolnośląskim nie jest prowadzone żadne postępowanie. Jego wszczęcie uzależnione było od osoby pokrzywdzonej i jej decyzji ws. złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Osoba ta nie zdecydowała się jednak na taki krok, twierdząc, że awantura miała charakter incydentalny.

Jacek Baczyński został wczoraj zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS. Sprawą dolnośląskiego radnego zajmie się komisja dyscyplinarna Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że radny nie będzie mógł pełnić żadnych funkcji organizacyjnych do czasu wyjaśnienia sprawy.

d8jb8hn

Strajk Kobiet w Warszawie. Marta Lempart krytykuje działania policji. Dostało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Jacek Baczyński został wybrany do sejmiku województwa dolnośląskiego w 2018 roku z najwyższym wynikiem w regionie. Wcześniej przez lata pełnił funkcję radnego miejskiego w Legnicy.

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8jb8hn

Podziel się opinią

Share
d8jb8hn
d8jb8hn
Więcej tematów