Dolnośląskie. Tragiczny wypadek na obwodnicy Bolkowa

Dolnośląskie. Tragiczny wypadek na obwodnicy Bolkowa
Dolnośląskie. Tragiczny wypadek na obwodnicy Bolkowa
Jawor998
Mateusz Czmiel

21.01.2022 18:01

Jedna osoba zginęła w zderzeniu trzech samochodów na obwodnicy Bolkowa w woj. dolnośląskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarówki nie zachował odpowiedniej odległości przed samochodem osobowym.

Do wypadku na obwodnicy Bolkowa doszło w piątek po południu. Zderzyły się tam trzy pojazdy - samochód ciężarowy, osobowy oraz laweta. Wstępne ustalenia policji mówią o tym, że kierowca samochodu ciężarowego jadąc drogą krajową numer 3 w kierunku Bolkowa nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim samochodu osobowego.

Tragedia na obwodnicy

Ciężarówka wjechała w tył osobówki, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z jadącą z naprzeciwka lawetą. To kierowca lawety został najciężej ranny w wypadku. Na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo reanimacji, kierowcy nie udało się uratować. Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie oraz policja.

Na zdjęciach opublikowanych przez strażaków widać, że ciężarówka uderzyła w lawetę od strony kierowcy. Pojazd został bardzo poważnie uszkodzony, a jego elementy rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów od miejsca zderzenia.

Droga przez kilka godzin była zablokowana, przez co na okolicznych drogach DK5 i DK3 tworzyły się spore korki. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Przeczytaj także:

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także