Trwa ładowanie...
d1ajdjl

Doktor Śmierć w telewizji

Postępowanie sądowe w sprawie serii
morderstw, popełnionych przez brytyjskiego lekarza Harolda
Shipmana, zwanego doktorem Śmiercią, będzie filmowane przez
telewizję. Po raz pierwszy władze zezwoliły na filmowanie postępowania w tak
głośnej sprawie.

d1ajdjl
d1ajdjl

Zazwyczaj brytyjskie sądy nie pozwalają na umieszczanie kamer telewizyjnych w pomieszczeniach sądowych, jednak stacje telewizyjne mają nadzieję, że ostatnia decyzja stworzy precedens.

Wniosek o pozwolenie na filmowanie postępowania wniosła telewizja CNN, argumentując, że umożliwienie telewidzom obserwowania wydarzeń leży w interesie publicznym.

Postępowanie ma pomóc w ustaleniu, dlaczego dr Śmierć mógł zabijać tak wiele osób przez tak długi czas. Shipman, lekarz rodzinny z północnej Anglii, został skazany w styczniu 2000 roku na 15-krotne dożywocie za zabicie 15 swoich pacjentów zastrzykami heroiny. Jest jednak podejrzany o zamordowanie 297 pacjentów w ciągu 20 lat pracy.

W rządowym raporcie, opublikowanym rok po skazaniu lekarza, przyznano, że to, iż tak późno wykryto zbrodnie, jest przerażające i nie może być niczym usprawiedliwione. Sprawa ta poważnie osłabiła zaufanie Brytyjczyków do lekarzy i pracowników służby zdrowia.(ck)

d1ajdjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ajdjl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj