Trwa ładowanie...
21-06-2010 17:40

Deszcz żab spadł na wschód od Budapesztu

Deszcz żab spadł w miejscowości Rakoczifalva, 100 km na wschód od Budapesztu - podały lokalne węgierskie media.

Deszcz żab spadł na wschód od BudapesztuŹródło: Jupiterimages
d40px5n
d40px5n

- Bardzo się przestraszyłam, gdy zobaczyłam, że w mój parasol zaczęły uderzać spadające z nieba żaby - powiedziała mieszkanka Rakoczifalvy, która doświadczyła tego nietypowego fenomenu. - Nie lubię tych stworzeń, więc czym prędzej schroniłam się pod wiatą przystanku autobusowego. Nigdy wcześniej nie widziałam czegoś podobnego - dodała. Dwie inne osoby potwierdziły, że również były świadkami tego zjawiska. Jeden z mieszkańców poinformował, że w sobotę po południu na obrzeżach miejscowości widział "bardzo wiele" tych zwierząt.

Według ekspertów za fenomen spadających z nieba zwierząt mogą odpowiadać trąby wodne, czyli tworzące się na skutek silnego wiatru małe trąby powietrzne przechodzące nad zbiornikami wodnymi. Są one w stanie wznieść na dużą wysokość niewielkie przedmioty, rośliny lub zwierzęta, np. żaby, pająki lub ryby, które podczas burzy opadają na ziemię.

Sądzi się też, że zwierzęta mogą być przenoszone przez formujące się gęste i rozbudowane pionowo chmury deszczowe cumulonimbus, w których występują silne prądy wznoszące. Nad Węgrami w ostatnich tygodniach przeszły liczne silne burze.

d40px5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40px5n
Więcej tematów