Trwa ładowanie...
d3x4vvs

Dell - największym producentem PC na świecie

Dell Computer Corp., amerykański producent komputerów osobistych wyprzedził dotychczasowego światowego lidera w produkcji PC - Compaq, pod względem udziału w rynku - donosi BBC w piątkowym serwisie gospodarczym.
Share
d3x4vvs

Z danych amerykańskiej firmy sondującej rynek - Gartner Dataquest Dell - wynika, że Dell sprzedał w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku 4,16 mln PC, czyli prawie 13% wszystkich komputerów na świecie.

Compaq, ze sprzedażą swoich PC na poziomie 3,9 mln sztuk, spadł więc na drugie miejsce w światowym rankingu największych producentów komputerów. Dane Gartner Dataquest Dell potwierdza inna amerykańska firma - IDC, która podała, że Dell dostarczył na rynek nieco ponad 4 mln PC, a Compaq mniej niż 4 mln.

Dell sprzedaje swoje komputery bezpośrednio klientom i raczej unika rozprowadzania swojego sprzętu poprzez sieć dystrybutorów. Jego główni rywale - Compaq i Hewlett-Packard - polegają tymczasem na dystrybutorach.

Z powodu postępującego spowolnienia gospodarczego na świecie w ub. roku sprzedano znacznie mniej komputerów, a producenci zgromadzili duże zapasy sprzętu. Dell w tej sytuacji postanowił obniżyć swój margines zysków w I kwartale tego roku do 18%, z zakładanych 21%, a to pozwoliło mu obniżyć ceny swoich PC i zwiększyć udział w rynku.(an)

d3x4vvs

Podziel się opinią

Share
d3x4vvs
d3x4vvs
Więcej tematów