Trwa ładowanie...
31-01-2016 14:05

Dąbrowski szpital zawiesza działalność oddziału wewnętrznego

• Problemy szpitala w Dąbrowie Górniczej
• Zawieszono działanie oddziału chorób wewnętrznych
• Powodem brak wystarczającej liczby lekarzy na obsadzenie dyżurów

Share
Dąbrowski szpital zawiesza działalność oddziału wewnętrznegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Chalimoniuk
d3mhz4q

Kłopoty ma Zagłębiowskie Centrum Onkologii - Szpital Specjalistyczny im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. W zamieszczonym na stronie internetowej oświadczeniu kierownictwo szpitala podaje, że działalność oddziału będzie zawieszona do czasu uzupełnienia obsady kadrowej. Szpital zapewnia, że prowadzi w tej sprawie rozmowy.

"ZCO mimo licznych starań stanęło w obliczu trudnego problemu, jakim w skali kraju jest niedobór specjalistycznej kadry lekarskiej, szczególnie w zakresie chorób wewnętrznych. Efektem tych braków są wielomiesięczne kolejki do specjalistów jak i coraz częściej czasowo zawieszane oddziały w wielu szpitalach w Polsce" - napisano w oświadczeniu.

Szpital zapewnia, że pacjenci przebywający obecnie na oddziale będą mieli zapewnioną opiekę. Część - zgodnie z przebiegiem leczenia - zostanie we właściwym czasie wypisana do domu, a osoby wymagające dalszej hospitalizacji zostaną objęte opieką przez inny oddział.

d3mhz4q

Pacjenci przyjęci na Szpitalny Oddział Ratunkowy będą kierowani na konkretne oddziały (kardiologii, nefrologii, diabetologii, ortopedii), gdzie zostanie im zapewniona odpowiednia do potrzeb opieka medyczna. W ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zagwarantowana jest stała i ciągła opieka dyżurujących specjalistów - zapewnia kierownictwo szpitala.

O problemach kadrowych szpital poinformował właściwe służby i placówki - tak, by nowi pacjenci internistyczni kierowani byli do innych placówek służby zdrowia.

Przedstawiciele dąbrowskiego szpitala przypominają, że braki kadrowe dotykają placówki ochrony zdrowia w woj. śląskim i innych regionach. Co roku z Polski wyjeżdża wielu absolwentów studiów medycznych. Wielu aktywnych lekarzy to osoby w coraz starszym wieku.

d3mhz4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mhz4q
Więcej tematów