Trwa ładowanie...

Czytasz w tramwaju? Pojedziesz bez biletu

Nietypowa akcja we Wrocławiu - każdy, kto dziś będzie czytał ksiązkę w tramwaju lub autobusie, nie będzie musiał pokazywać biletu kontrolerowi. Inicjatywa ma związek z dniem walki z analfabetyzmem.
Share
Czytasz w tramwaju? Pojedziesz bez biletu
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2uyc7b

Dziś, 8 września, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji, ustanowiony kilkanaście lat temu przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym dniu szczególnie podkreślana jest rola projektów mających na celu walkę z analfabetyzmem oraz osób przyczyniających się do wzrostu poziomu edukacji. Do akcji obchodów 8 września włączył się również Wrocław – i to w sposób dość nietypowy.

- Każdy, kto we wtorek będzie czytał książkę w tramwaju lub autobusie należącym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, nie będzie musiał okazywać biletu do kontroli. Co więcej, otrzyma od kontrolera specjalnie przygotowaną na ten dzień zakładkę do książki – mówi Katarzyna Sarka z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

W grę wchodzą jednak tylko tradycyjne książki papierowe. Cała akcja ma na celu promocję czytelnictwa i została nazwana „#czytamwroclaw”. Portal miejski chce w związku z tym utworzyć specjalny serwis, na którym umieszczane będą zdjęcia czytających wrocławian z krótkim opisem ich czytelniczych preferencji. Ponadto, do akcji włączyć się można również samemu, umieszczając swoje zdjęcie z książką na Facebooku lub Instagramie – jednak koniecznie z hashtagiem #czytamwroclaw.

d2uyc7b

Ponadto, 8 września, w galerii BWA Dizajn przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu otwarty będzie Book Club – specjalnie przystosowana do czytania przestrzeń, w której znajdzie się m.in. kominek, łóżko, wygodne siedziska oraz 300 książek udostępnionych przez znane wydawnictwa na tę właśnie okazje. Nowe pozycje książkowe trafią do wrocławskich skrzynek bookcrossingowych – książek należy poszukiwać we wtorkowe popołudnie, szczególnie w skrzynkach przy Parku Staromiejskim, kinie Nowe Horyzonty i Rynku

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2uyc7b

Podziel się opinią

Share
d2uyc7b
d2uyc7b
Więcej tematów