Trwa ładowanie...
d24f09u

Czy Reno będzie walczyć z Bushem o fotel gubernatora Florydy?

Janet Reno, była prokurator generalna w rządzie Billa Clintona, prawdopodobnie zmierzy się z bratem obecnego prezydenta USA Jebem Bushem w wyborach o urząd gubernatora Florydy. Według analityków, walka wyborcza o stanowisko gubernatora w 2002 roku na Florydzie będzie jedną z najgorętszych w USA.

d24f09u
d24f09u

Wśród podnoszonych w czasie kampanii spraw z pewnością znajdzie się kwestia Eliana Gonzaleza. Kubański chłopiec został siłą odebrany krewnym z Miami przez agentów federalnych. W tym czasie pani Reno była ministrem sprawiedliwości. Akcja odbicia Eliana odbyła się za jej zgodą i wiedzą. Wzburzyło to liczną na Florydzie społeczność imigrantów kubańskich.

Wśród innych kontrowersyjnych spraw, które mogą zdominować kampanię, jest również kwestia ręcznego liczenia głosów na Florydzie. Wynik głosowania w tym stanie zdecydował o zwycięstwie Georga W. Busha w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku.

Pani Reno była ministrem sprawiedliwości przez 8 lat. Po drugiej kadencji prezydenta Clintona wróciła do swojej rodzinnej Florydy. Przed pracą w Waszyngtonie była prokuratorem stanowym hrabstwie Dade.

Chora na Parkinsona Reno powiedziała, że w trakcie kampanii przedstawi świadectwa lekarskie, dokumentujące, że choroba nie przeszkodzi jej w pracy na najwyższym urzędzie stanowym.

By zmierzyć się z bratem prezydenta Busha, Janet Reno musi jeszcze zwyciężyć w prawyborach w swojej partii. We wtorek otworzyła konto wyborcze, na którym będą gromadzone środki pieniężne na jej kampanię. (mk)

d24f09u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24f09u
Więcej tematów