PolskaCzy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

"Czy naprawdę chciałbyś być na naszym
miejscu?" - pod takim hasłem rozpoczęła się III
ogólnopolska Kampania Parkingowa, uświadamiająca kierowcom skutki
zajmowania przez nich miejsc parkingowych zarezerwowanych dla
niepełnosprawnych. Akcję organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół
Integracji przy wsparciu stołecznego Ratusza.

Tegoroczna edycja skierowana jest głównie do młodych kierowców, którzy często parkują na +kopertach+. Chcemy im uświadomić, że te miejsca są potrzebne niepełnosprawnym kierowcom - powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Pawłowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Kierowcy, którzy zaparkują na "kopercie", mogą spodziewać się założenia blokady na koło oraz 100-złotowego mandatu i jednego punktu karnego.

Straż miejska będzie karać kierowców, którzy zaparkują na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. W porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich wyznaczymy nowe "koperty" w mieście, a także poprzez akcję plakatową i reklamową, np. w autobusach, będziemy informować mieszkańców o tej kampanii - powiedział pełniący funkcję prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz.

W kampanię włączyło się 50 miast. Oprócz ulotek i plakatów w radiu i telewizji pojawią się spoty reklamowe. Straż miejska od końca sierpnia prowadzi akcję "Koperta" - kara mandatem i blokadą koła samochodu kierowców parkujących na "kopercie". Od początku akcji wystawiła 126 mandatów, zaś od początku roku ok. 790. Straż współpracuje z niepełnosprawnymi - uruchomiono dla nich adres internetowy koperta@strazmiejska.waw.pl, gdzie mogą zgłaszać miejsca, gdzie na "kopertach" stoi samochód, który nie powinien być tam zaparkowany. Do dyspozycji jest także całodobowy numer alarmowy 986.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest pozarządową organizacją istniejącą od 1995 r. Stowarzyszenie działa na rzecz osób niepełnosprawnych poprzez wspieranie ich przedsięwzięć, a także promocję idei integracji społecznej i zawodowej tych osób z resztą społeczeństwa.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)