Trwa ładowanie...
drrb4zd

CSW: pokaz filmów Tomka Sikorskiego

(inf. własna)

drrb4zd
drrb4zd

W Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski w Warszawie w czwartek o godz. 19.00 odbędzie się pokaz filmów Tomasza Sikorskiego. Po pokazie zorganizowane zostanie spotkanie z artystą.

Podczas pokazu, zaprezentowane zostaną m.in. "Zapisy"(1979), "Kompromisy" (1979), "Autozapisy" (1980), "Hipnoza", "Deja Vu" (1981), "Zakazana sztuka" (1982), "See-saw" (1980), "Missing is living" (1982).

Tomasz Sikorski jest artystą wszechstronnym, posługującym się wieloma środkami wyrazu. W latach 70., jako uczestnik ruchu awangardowego w sztuce, realizował prace o charakterze konceptualnym. Zajmował się także fotografią artystyczną i dokumentalną.

W latach 80. powstał szereg jego cyklów malarskich i instalacji malarskich. Ponadto, zajmował się graffiti, rysunkiem. W latach 90. powstały jego prace o charakterze rzeźbiarsko - architektonicznym.

Sikorski jest również autorem filmów artystycznych, spektakli audiowizualnych i multimedialnych, instalacji przestrzennych i environments.

Sztuka Sikorskiego oscyluje na styku subiektywnej wyobraźni i świata odwiecznych symboli i archetypów, dąży do zintegrowania intelektu z intuicją, emocji z doświadczeniem. (mk)

drrb4zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrb4zd
Więcej tematów