Trwa ładowanie...
d1uiqb3

Córka Niemcowa: Putin blokuje śledztwo ws. mojego ojca

Żanna Niemcowa obwinia rosyjskie władze o utrudnianie śledztwa w sprawie zabójstwa Borysa Niemcowa. - Ktoś z grona ważnych urzędników czy działaczy państwowych ma z tym związek - mówi córka byłego opozycjonisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin podczas szczytu G20 w Hamburgu
Prezydent Rosji Władimir Putin podczas szczytu G20 w Hamburgu (Getty Images, Fot: Morris MacMatzen)
d1uiqb3

Córka Borysa Niemcowa twierdzi, że śledztwo w sprawie zabójstwa jej ojca nie zostało przeprowadzone w odpowiedni sposób. Jej zdaniem jedną z osób, która jest za to odpowiedzialna jest Władimir Putin - informuje Polskie Radio.

- Państwo, a według mnie osobiście Putin, zablokował zbadanie tej sprawy. Tu mam stuprocentową pewność - wyjaśnia córka byłego obrońcy praw człowieka. Według niej ojciec był "ostrym i wyrazistym krytykiem władzy, a dla władz na Kremlu pamięć o nim jest czymś nie do zniesienia".
Zobacz również: Opozycja uczciła Borys Niemcowa

Żanna wskazuje też osoby, które jej zdaniem trzeba przesłuchać: Ramzana Kadyrowa, prezydenta Czeczenii czy Wiktora Zołotowa, szefa Gwardii Narodowej. Córka Niemcowa przyznaje, że od początku była pewna, że winni nie zostaną znalezieni, podobnie jak w przypadku innych tego typu zabójstw w Rosji.

Borys Niemcow to były rosyjski opozycjonista i obrońca praw człowieka. Był przeciwnikiem politycznym Putina, walczył m.in. przeciwko korupcji. Zginął od strzału w plecy w centrum Moskwy, w lutym 2015 roku.

Źródło: PR

d1uiqb3

Podziel się opinią

Share
d1uiqb3
d1uiqb3
Więcej tematów