Trwa ładowanie...
d26jgie

Ciało Magdaleny Żuk w drodze do Polski

Ciało tragicznie zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk najpóźniej jutro wróci do Polski. – Jest już transportowane do kraju, niezwłocznie po przylocie odbędzie się druga sekcja zwłok – mówi Wirtualnej Polsce Paweł Jurewicz, pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Żuk
Magdalena Żuk (Facebook.com)
d26jgie

Ciało Polki prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie przewiezione samolotem rejsowym do Polski. – Czekamy na informację, czy nastąpi to jeszcze dzisiaj, czy jutro, ale raczej to nie jest kwestia najbliższych godzin – mówi mec. Jurewicz. Jako pierwsza poinformowała o tym Superstacja.

W Polsce biegli przeprowadzą drugą sekcję zwłok. Zapowiedział to minister sprawiedliwości. - Polskie prawo wymaga, aby w kraju przeprowadzić ponowną sekcję zwłok Magdaleny Ż. w związku z jej śmiercią w Egipcie – mówił Zbigniew Ziobro w TVP Info.

- Będę uczestniczył w sekcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z prokuraturą i ściśle współpracujemy. Jutro mamy się zapoznać z zebranym materiałem dowodowym. Współpraca bardzo dobrze się układa – mówi pełnomocnik rodziny Magdaleny Żuk.

Według wstępnych ustaleń, pochodząca z Bogatyni 27-letnia Polka 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa Alam. Polka miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak poleciała sama. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie. Ze względu na pogarszające się samopoczucie kobieta trafiła do miejscowego szpitala. Jak wynika z zeznań personelu, Magda Żuk miała wyskoczyć z drugiego piętra. Obrażenia były na tyle poważne, że przewieziono ja do większego, oddalonego o 290 km szpitala. Tam w niedzielę zmarła. Prokuratura przesłuchała juz 30 osób w tej sprawie.

d26jgie

Podziel się opinią

Share

d26jgie

d26jgie
Więcej tematów