Trwa ładowanie...
d3mnuo9

Chwyt reklamowy z Trumpem naraził firmę na straty wizerunkowe

• Sieć restauracji oferujących kuchnię meksykańską próbowała przyciągnąć klientów hasłem "Najlepsze dania meksykańskie po tej stronie muru" • Hasło odnosiło się do kontrowersyjnego pomysłu Donalda Trumpa ws. budowy muru na granicy z Meksykiem • Posługujący się na co dzień językiem hiszpańskim Amerykanie, rozpoczęli bojkot sieci, co naraziło firmę na straty • Sieć restauracji "Hacienda Mexican Restaurant" zapowiedziała usunięcie bilbordów z hasłem
Share
Chwyt reklamowy z Trumpem naraził firmę na straty wizerunkowe
Źródło: PAP/EPA, Fot: CRISTOBAL HERRERA
d3mnuo9

Sieć próbowała przyciągnąć klientów hasłem "Najlepsze dania meksykańskie po tej stronie muru", co było aluzją do obietnic wyborczych kandydata GOP, wśrod których znalazła się zapowiedź zbudowania muru wzdłuż południowej granicy USA, by powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i ograniczyć przemyt narkotyków z Meksyku.

Wiosną tego roku, walcząc o nominację w listopadowych wyborach prezydenckich, Trump nader często nazywał imigrantów z Meksyku "kryminalistami i gwałcicielami" oraz zapewniał, że zmusi Meksyk do zapłacenia za budowę muru, zwiększając opłaty wizowe dla Meksykanów.

Wykorzystanie kontrowersyjnego pomysłu Trumpa w kampanii reklamowej popularnej w stanie Indiana sieci restauracji wzbudziło pełne oburzenia protesty wśród posługujących się na co dzień językiem hiszpańskim Amerykanów, którzy rozpoczęli bojkot tej sieci.

d3mnuo9

Wiceprezes "Hacienda Mexican Restaurant" Jeff Leslie przyznał, że kierownictwo firmy nie spodziewało się aż tak zdecydowanej reakcji ze strony hispanojęzycznych klientów.

Dyrektor restauracji "La Casa de Amistad" Sam Centellas w South Bend w stanie Indiana powiedział agencji Associated Press, że billboardy zostały odebrane jako obraźliwe, ponieważ ludzie kojarzą słowo "mur" przede wszystkim z dzieleniem ludzi na płaszczyźnie politycznej i etnicznej.

Wiceprezes zarządu "Hacienda Mexican Restaurant" nie kryje, że 20 restauracji należących do sieci zaczęło ponosić straty, a sprawa feralnego chwytu reklamowego może się położyć cieniem na ich dalszej działalności. Zapowiedział, że do piątku wszystkie 26 billboardów zniknie z ulic.

Zobacz także: Trump: "Obama jest założycielem ISIS"

d3mnuo9

Podziel się opinią

Share
d3mnuo9
d3mnuo9
Więcej tematów