Trwa ładowanie...
dqdu7md

Chora na raka zmarła po operacji. "Zamiast nowotworu usunięto fragment trzustki"

Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 36-latki z Pabianic. Kobieta chorowała na nowotwór i pod koniec stycznia przeszła operację usunięcia guza. Jak donosi portal tvn24.pl, zamiast nowotworu lekarz usunął fragment trzustki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chora na raka zmarła po operacji. "Zamiast nowotworu usunięto fragment trzustki"
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
dqdu7md

Sprawą podejrzenia o błąd lekarski zajęła się łódzka prokuratura okręgowa. - Pełnomocnik męża zmarłej poinformował, że podczas przeprowadzanej w szpitalu m.in. Kopernika w Łodzi operacji doszło do błędu ze strony lekarzy - mówi cytowany przez portal przedstawiciel prokuratury Jacek Pakuła.

Feralna operacja została przeprowadzona 24 stycznia. Jak mówi dr Przemysław Biliński, Dyrektor ds. Lecznictwa Szpitala im. Kopernika w Łodzi, "podczas trudnej operacji doszło do usunięcia fragmentu części ogona trzustki zamiast guza nadnercza lewego". W szpitalu został powołany wewnętrzny zespół, który ma sprawdzić, czy doszło do "błędu lekarskiego czy ciężkiego powikłania".

Dokumentacja medyczna została zabezpieczona. Zlecono też przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok 36-latki. Na razie nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Źródło: tvn24.pl

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów