Trwa ładowanie...

Chłopcy będą uczyć się u Urszulanek. Przełomowe zmiany w nowym roku szkolnym

Żeński Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu stawia na koedukację. Funkcjonująca od 1946 r. żeńska szkoła w nadchodzącym roku szkolnym przyjmie w swoje ławy pierwszych chłopców.

Share
Chłopcy będą uczyć się u Urszulanek. Przełomowe zmiany w nowym roku szkolnym
Źródło: Wikipedia
djatxqc

Prywatne Żeńskie Gimnazjum i Liceum im. św. Urszuli prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Kurii Rzymskiej powstało we Wrocławiu w 1946 r., lecz tradycje nauczania przez urszulanki w budynku przy pl. Nankiera sięgają początku wieku XIX. Maturę w urszulińskim liceum zdawała m.in. Janina Natusiewicz, działaczka antykomunistyczna, czy Zofia Urbanyi-Krasnodębska, dyrygentka, profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W 2012 r. gimnazjum i liceum przy zakonie przyjęło nazwę Zespołu Szkół Urszulańskich i do 2014 r. było jedną z kilkunastu szkół żeńskich w Polsce. Zdecydowano bowiem, że od nadchodzącego roku szkolnego, w szkole uczyć się będą również chłopcy. Koedukacja u urszulanek ma być próbą zmiany priorytetów i postawieniem na odpowiedzialną współpracę młodych kobiet i mężczyzn.

Koedukacja jednak nie będzie obejmowała wszystkich przedmiotów. W szkole będzie podział na klasy żeńskie i męskie, a wspólne będą zajęcia językowe. Na rok szkolny 2014/2015 większa ilość chłopców zgłosiła się do gimnazjum niż liceum, lecz dokładne liczby będą znane dopiero pod koniec sierpnia.

djatxqc

Podziel się opinią

Share
djatxqc
djatxqc
Więcej tematów