Trwa ładowanie...
d2kn02d
Cezary Tomczyk gościem programu "Tłit"

Cezary Tomczyk gościem programu "Tłit"

Michał Wróblewski zaprasza na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kn02d

Dzisiaj gościem programu jest Cezary Tomczyk, polityk Platformy Obywatelskiej i członek sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Zapraszamy do oglądania programu na stronie głównej WP i w mediach społecznościowych. Podczas rozmowy prowadzący Michał Wróblewski porozmawia z gościem na najbardziej aktualne tematy.

Jednym z nich będzie kampania przed wyborami prezydenckimi. Te już za 9 dni - 28 czerwca. W środę odbyła się debata prezydencka w TVP, w której wzięło udział 11 kandydatów na prezydenta. Kto ją wygrał? Sztab Rafała Trzaskowskiego protestował przeciwko formule debaty - możliwości przerywania wypowiedzi kandydatom przez prowadzącego.

d2kn02d

Rafał Trzaskowski w ostrych słowach wypowiada się o TVP. W środę złożył pozew cywilny przeciwko Telewizji Polskiej. Kandydat na prezydenta domaga się wpłaty 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za naruszenie dóbr osobistych i pięciokrotnych przeprosin. "TVP przekazała wiele nieprawdziwych informacji, które w sposób dotkliwy oraz intencjonalny naruszyły dobra osobiste powoda. Działania telewizji są przykładem niewywiązania się z zasad wykonywania pracy dziennikarza" - napisano w pozwie.

W piątek sztab wyborczy Andrzeja Dudy ma zamiar złożyć pozew w trybie wyborczym przeciwko Trzaskowskiemu. - Jutro w trybie wyborczym złożymy pozew w Sądzie Okręgowym w Warszawie w związku z kłamstwami Rafała Trzaskowskiego - oświadczył w czwartek pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski. Nie podał jednak szczegółów.

Jednym z wątków toczącej kampanii prezydenckiej jest także spór o prawa osób LGBT - seria wypowiedzi czołowych polityków PiS wywołała oburzenie. List w obronie dzieci LGBT wystosowała Helena Biedroń (mama kandydata Lewicy na prezydenta). Odrzuciła jednak propozycję spotkania się z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim, któremu zarzuciła "działanie pod publikę". Nie spotkał się z nim również Robert Biedroń. Stwierdził, że zrobi to dopiero wtedy, gdy prezydent przeprosi za swoje słowa.

Ciągle aktualnym tematem jest także epidemia koronawirusa. W piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski ma przedstawić swoje rekomendacje dotyczące tego, gdzie z uwagi na sytuację epidemiczną wybory mogą odbyć się tylko w formie korespondencyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów