Trwa ładowanie...
d3xgn15
obraz

Celnicy znaleźli obraz Marca Chagalla

Niecodziennego odkrycia dokonali pracownicy służb celnych na przejściu granicznym w Hrebennem (woj. lubelskie). Podczas rutynowej kontroli znaleźli w samochodzie obraz wyglądający na dzieło Marca Chagalla. Eksperci ocenią, czy jest autentyczne.
Share
Prawdopodobnie obraz Marca Chagalla
Prawdopodobnie obraz Marca ChagallaŹródło: Materiały prasowe, Fot: nieznany
d3xgn15

W poniedziałek 4 września celnicy kontrolowali samochód osobowy marki Skoda. Na tylnym siedzeniu auta, pod kurtką, znaleźli malowany na płótnie obraz. Miał wymiary 59 x 29 cm i przedstawiał postać trzymającą latawiec w kształcie twarzy na kolorowym tle. Podpisy na obrazie wskazywały na to, że jest to dzieło Marca Chagalla.

Na awersie, w prawym dolnym rogu obrazu widać podpis „Marc Chagall", a rewers sygnowany jest napisem „Chagall". Obraz przewoził 51-letni obywatel Ukrainy. Eksperci ocenią teraz, czy dzieło jest autentyczne.

Marc Chagall, malarz i grafik żydowskiego pochodzenia, był jednym z głównych przedstawicieli kubizmu i internacjonalizmu w malarstwie. W 2017 roku, podczas zorganizowanej przez londyński dom aukcyjny Christie's licytacji, zostało sprzedanych pięć obrazów Chagalla za zawrotną kwotę 3,5 mln dol.

d3xgn15

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xgn15

Podziel się opinią

Share
d3xgn15
d3xgn15
Więcej tematów