Trwa ładowanie...
dmma3d7
dmma3d7
koroszczyn

Celnicy w Koroszczynie udaremnili przemyt ikon

Celnicy na przejściu samochodowym w Koroszczynie udaremnili w czwartek po południu przemyt z Rosji do Niemiec 29 ikon - poinformowała w piątek Agnieszka Łabędzka z Oddziału Celnego w Kukurykach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dmma3d7

Celnicy znaleźli ikony w ciężarówce jadącej z Rosji do Holandii. Ukryte były w kilku miejscach kabiny, m.in. w siedzeniu dla kierowcy.

W trakcie wstępnej rewizji rosyjskiego TIR-a celnicy natknęli się na pięć ikon. Po szczegółowym przeszukaniu kabiny znaleziono kolejne 24 niezgłoszone do odprawy celnej obrazy - poinformowała Łabędzka.

Wartość ikon oszacowano na blisko 19 tys. zł. Kierowca TIR-a, obywatel Rosji, Wiktor T. przyznał się do próby przemytu ikon.

dmma3d7

Przyznał, że kupił je na bazarze w Moskwie i miał zamiar z dużym zyskiem sprzedać je w Niemczech - powiedziała Łabędzka.

Ikony przedstawiają m.in. Madonnę z Dzieciątkiem, św. Jerzego walczącego ze smokiem, Świętą Trójcę, św. Mikołaja, sceny z życia Chrystusa. Trzy ikony ozdobione są posrebrzanymi lub miedzianymi koszulkami. Wśród zatrzymanych dewocjonaliów jest także ołtarzyk przedstawiający Chrystusa w otoczeniu świętych. (mag)

dmma3d7

Podziel się opinią

Share
dmma3d7
dmma3d7
Więcej tematów