Trwa ładowanie...
d1kjtqu

Całe miasto szuka tej kobiety. Jako jedyna pomogła, gdy inni udawali, że nie widzą

Straż miejska w Legnicy opublikowała nagranie, na którym widać, jak starsza kobieta ma problem z przejściem po oblodzonej nawierzchni. Długo musiała czekać, aż znalazł się ktoś, kto nie przeszedł obok niej obojętnie. Teraz prezydent miasta chce osobiście podziękować
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Całe miasto szuka tej kobiety. Jako jedyna pomogła, gdy inni udawali, że nie widzą
(YouTube)
d1kjtqu

Film zamieszczony przez legnicką straż miejską to słodko-gorzki obraz społeczeństwa. Starsza kobieta miała problem z poruszaniem się po śliskiej nawierzchni rynku. Pozostali przechodnie długo nie zwracali na nią uwagi. Dopiero kobieta w czerwonej kurtce zaoferowała swoją pomoc.

Jak opisuje radiowroclaw.pl, Konrad Szczepański z sekcji monitoringu straży miejskiej widział tę sytuację, ale mógł jedynie wysłać na miejsce patrol: - Było widać, że przechodzące osoby nie reagowały na tę kobietę. Ona stała, była obawa, że ona może się przewrócić, może sobie krzywdę zrobić, rękę złamać lub nogę. Nasz patrol był w drodze. Dobrze, że znalazła się kobieta, która mogła pomóc w przejściu - tłumaczy.

Teraz "cichej bohaterki" szukają władze Legnicy. Prezydent miasta chce jej osobiście podziękować za ten - wydawałoby się - zwykły ludzki gest.

d1kjtqu

Podziel się opinią

Share
d1kjtqu
d1kjtqu
Więcej tematów