Trwa ładowanie...
25-09-2014 19:42

Były proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego chce zwrotu 200 tys. złotych

Blisko 200 tysięcy złotych - w różnych walutach - mieli znaleźć prokuratorzy przeszukujący mieszkanie byłego proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego. Przeszukania dokonano w związku z tak zwaną "aferą Podkarpacką". Teraz duchowny chce, aby prokuratura oddała mu te pieniądze.

Były proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego chce zwrotu 200 tys. złotychŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3cr3wd

- Złożyliśmy zażalenie w tej sprawie - mówi pełnomocnik księdza mecenas Krzysztof Wąsowski. Prawnik uzasadnia, że duchowny nie usłyszał zarzutu przyjmowania pieniędzy.

- Ksiądz Robert M. usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach, za co miał otrzymać korzyści majątkowe. Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia - mówi prokurator Zbigniew Jaskólski z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, która prowadzi sprawę.

Znaleziono między innymi poszukiwaną sztabkę złota. Jej wartość to 130 tysięcy złotych - informuje Zbigniew Jaskólski. Prokuratura utrzymuje, że sztabka złota, to wynagrodzenie za załatwienie sprawy dla dwóch leżajskich biznesmenów.

d3cr3wd

Ksiądz Robert M. nie jest już duchownym ordynariatu polowego, wrócił do swojej macierzystej diecezji rzeszowskiej. W tamtejszej kurii zastanawiają się, co zrobić z księdzem. Decyzje jeszcze nie zapadły - mówi ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik tamtejszej kurii. Na razie ksiądz został skierowany do parafii świętego Rocha, gdzie pomaga w duszpasterstwie. Może jednak zostać proboszczem lub wikarym w innej parafii lub pracować w kurii.

W sprawie afery zatrzymano i postawiono zarzut korupcji dwóm przedsiębiorcom paliwowym. Po ich zeznaniach rozpoczęły się przeszukania u posła PSL Jana Burego, wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza z PO i ks. Roberta M.

d3cr3wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cr3wd
Więcej tematów