Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Były prezydent Gruzji: Nie rozumiem dlaczego Ukraińcy nie przeniosą się do Polski

Nie słabnie konflikt Micheila Saakaszwilego z Petrem Poroszenko. Były gubernator obwodu odeskiego nie rozumie genezy konfliktu ze swoim byłym przyjacielem. - Putin powiedział mu, że powinien mnie zlikwidować. Wspomniał moje nazwisko jako wroga numer jeden - stwierdził polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saakaszwili jest pod wrażeniem poziomu życia w Polsce
Saakaszwili jest pod wrażeniem poziomu życia w Polsce (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Celejewski)
d2xkc7t

Po tym jak Micheil Saakaszwili przedostał się na Ukrainę został dwukrotnie aresztowany w ciągu tygodnia. - Sędzia podjęła odważną decyzję, uniewinniono mnie, ponieważ nie było żadnych dowodów. Teraz ta pani ma kłopoty - mówił w rozmowie z Telewizją Republika.

Polityk przypomina o początku swojej politycznej kariery na Ukrainie. - Obiecałem rozprawienie się z korupcją, niestety część korupcji była popierana przez Kijów - stwierdził Saakaszwili.

Gruzin zaprzecza wszystkim oskarżeniom korupcyjnym kierowanym w jego stronę. - Nie mam pojęcia dlaczego się pojawiły. Być może są tam obecne działania Rosyjskie. To wszystko jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się na Ukrainie - powiedział polityk.

d2xkc7t

Saakaszwili wspomniał też o swoich relacjach z prezydentem Rosji. - Putin wspomniał moje nazwisko jako wroga numer jeden. Powiedział, że Poroszenko powinien mnie zlikwidować. Dodał, że w Rosji nigdy by nie pozwolił na taką działalność jak ja prowadzę - dodał były prezydent Gruzji.

Zobacz też: Saakaszwili: Nie wolno nie doceniać obłędu Putina

Na sam koniec opowiedział również o stosunkach naszego wschodniego sąsiada z Polską. - Ogromna część Ukraińców szuka tu wsparcia. Kiedy byłem w Polsce nie rozumiałem, dlaczego wszyscy Ukraińcy się tu nie przenieśli. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem życia w waszym kraju - podkreślił.

Źródło: Telewizja Republika

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów