Trwa ładowanie...

Były ksiądz Jacek Międlar pisze książkę. Tytuł pożyczył od Adolfa Hitlera

"Moja walka" - tak ma nazywać się książka, nad którą pracuje Jacek Międlar, były ksiądz i działacz organizacji narodowych. Na całym świecie doskonale znana jest niemiecka wersja tego tytułu, czyli "Mein Kampf". Międlar nie widzi nic niestosownego w nazywaniu swojej książki tak, jak nazwał manifest Adolf Hitler.
Share
Były ksiądz Jacek Międlar ogłosił, że pisze książkę. Ma się nazywać "Moja Walka".
Były ksiądz Jacek Międlar ogłosił, że pisze książkę. Ma się nazywać "Moja Walka".Źródło: Twitter, Fot: Jacek Międlar
d25u1x3

Polscy narodowcy na każdym kroku przekonują, że łączenie ich z neonazistami to nadużycie. Ba, nawet oburzają się, kiedy ktoś łączy narodowców z neonazistami. I nagle Jacek Międlar, jeden z bohaterów tego środowiska, ogłasza, że pisze książkę. Na razie nie wiadomo co w niej będzie, ale już sam tytuł wiele mówi.

Ile Polska straciła w wyniku II Wojny Światowej

"Moja walka". Tak ma się nazywać książka byłego księdza. Tak samo nazwał swoją książkę Adolf Hitler Dzisiaj "Mein Kampf" jest zakazana w wielu krajach świata, także w Polsce.

Komentatorzy szybko zwrócili Międlarowi uwagę na zbieżność, która w kraju zniszczonym przez II wojnę światową, bardzo źle się kojarzy. "Tytuł oddaje to co mi w sercu gra" - odpowiadał były ksiądz. "Proszę nie oceniać książki po okładce" - dodawał.

d25u1x3

Podziel się opinią

Share
d25u1x3
d25u1x3
Więcej tematów