Trwa ładowanie...
pogoda

Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenie I stopnia dla 9 województw

Synoptycy są zgodni - w sobotę nad Polską przejdzie silny front burzowy, który przyniesie ze sobą obfite opady deszczu, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla dziewięciu województw.

Share
Burze z gradem nad Polską. Ostrzeżenie I stopnia dla 9 województw
Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d3ijuph

Mapa opublikowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pokazuje, że burze dotkną przede wszystkim województwa na południu Polski oraz w środkowym pasie kraju. Zagrzmi i popada na Podkarpaciu, Śląsku i w Małopolsce. Deszczowa aura nie ominie także województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Opadów deszczu i gradu mogą spodziewać się także mieszkańcy północnej części kraju. Takie warunki atmosferyczne wystąpią też w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina też, jak zachowywać się w trakcie burzy. Przede wszystkim nie wolno ukrywać się przed deszczem pod drzewami ani parkować samochodów w ich pobliżu, należy zebrać z balkonu i podwórka wszystkie lekkie rzeczy, oraz odłączyć sprzęty elektroniczne od prądu.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was film, w którym zebraliśmy wszystkie najważniejsze fakty, jak bezpiecznie przetrwać burzę.

d3ijuph

Podziel się opinią

Share
d3ijuph
d3ijuph
Więcej tematów