Trwa ładowanie...

Burza w sieci po wpisie Aleksandry Dulkiewicz. Poszło Andrzeja Dudę

Nie milkną echa ostatniego wywiadu, jakiego mediom udzielił prezydent Andrzej Duda. Głos w sprawie zabrała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Za to, co napisała, spłynęła na nią fala krytyki ze strony polityków i komentatorów.
Share
Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis na Twitterze. Fala komentarzy
Aleksandra Dulkiewicz zamieściła wpis na Twitterze. Fala komentarzyŹródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK
djwn497

Wpis Aleksandry Dulkiewicz na Twitterze był reakcją na post redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasza Lisa, który w mediach społecznościowych na gorąco komentował rozmowę Andrzeja Dudy z TVN24. "Ależ on jest płaski" - napisał Lis.

"Niestety... Dzięki rozdawnictwu pieniędzy nas wszystkich - podatników, zaangażowaniu wszelkich szczebli partyjnych przedstawicieli i mediów narodowych będziemy mieć takiego Prezydenta RP do 2025" - napisała w odpowiedzi Aleksandra Dulkiewicz.

Wokół tweeta prezydent Gdańska szybko zrobiło się głośno na Twitterze. Głos zabrali zarówno politycy PiS, opozycji, jak i komentatorzy czołowych polskich redakcji informacyjnych.

djwn497

"Pojawiły się już pierwsze słowa krytyki z Gdańska... #TotalnaOpozycja #PartiaObciachu" - ironizował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Transfery z PO do Polski 2050. Gorzki komentarz Aleksandra Kwaśniewskiego

"Liberalni demokraci w USA: wprowadzą 500+ i świadczenie kryzysowe, podniosą płacę minimalną, oddają Berniemu Sandersowi kontrolę nad komisją budżetową. Liberalni demokraci w Polsce: dalej pitolą o rozdawnictwie, gdy przegrają 8. wybory z rzędu, nadal będą o to obwiniać lewicę" - stwierdził gorzko Adrian Zandberg z Lewicy Razem.

djwn497

"Ile lat i ile przegranych wyborów można nie rozumieć, dlaczego się przegrywa?" - pytał komentator Wirtualnej Polski Marcin Makowski.

"Przez sześć ostatnich lat nadal państwo nie zrozumieliście, że do wygrania wyborów nie wystarczyła ciepła woda w kranie i opowieści o 25 latach wolności..." - konkludował redaktor naczelny "Wprost" Robert Feluś.

"Jeśli opozycja utrzyma taki przekaz, to suweren w końcu zażąda, aby Polska stała się monarchią, a elekcji króla dokonywał kongres PiS" - podsumował Jacek Gądek z gazeta.pl.

Głośno po wywiadzie z Andrzejem Dudą. Co mówił?

Przypomnijmy, Andrzej Duda w rozmowie z TVN24 komentował m.in. działania policji podczas strajków kobiet. Uznał, że funkcjonariusze są profesjonalni, a świadczy o tym m.in. to, że w Polsce "nikt nie zginął", co miało miejsce podczas protestów w USA czy Francji. Za te słowa szybko spadła na niego fala krytyki.

djwn497

Oburzenie wywołały także słowa prezydenta o prokuratorach. Kilka dni temu poinformowano, że niektórzy z nich z dnia na dzień są oddelegowywani do jednostek oddalonych nawet o kilkaset kilometrów. - W zawodach prawniczych jest tak, że zawód prawniczy można sobie zmienić (…). Jeżeli państwu prokuratorom jest tak bardzo źle, są inne możliwości - stwierdził Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djwn497

Podziel się opinią

Share
djwn497
djwn497
Więcej tematów