Trwa ładowanie...
dkmqwy6

"Budka Suflera" i "Wilki" wygrały w Opolu

Zespół "Wilki" z piosenką pod tytułem "Baśka" zwyciężył w koncercie "Premiery" w ramach 39. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2002. Tym utworem zespół zapowiada swoją najnowszą płytę.

Share
dkmqwy6

Nagrodę publiczności, głosującej przez audiotele, zdobyła "Budka Suflera", która wykonała piosenkę "Solo". Muzykę napisał Romuald Lipko, a słowa Andrzej Mogielnicki. Wokalista "Budki" Krzysztof Cugowski przyznał, że po tę właśnie nagrodę przyjechał do Opola.

Budka Suflera w głosowaniu audiotele, i Wilki - zdaniem dyrektorów oddziałów terenowych TVP - to najlepsze premierowe piosenki 39. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

Koncert "Premiery" - rozpoczęły zespoły, które w ubiegłym roku zostały wyróżnione przez publiczność i jury - "Ich troje" i Brathanki".

W koncercie, oprócz będących obecnie u szczytu popularności artystów, wystąpili też tacy, których w Opolu nie było bardzo długo. Po sześciu latach milczenia na scenę powrócił zespół "IRA" z wokalistą Arturem Gadowskim, a piosenkę "Stalker" zaśpiewał w opolskim amfiteatrze założyciel zespołu "Perfect", Zbigniew Hołdys. Ten gitarzysta, wokalista i kompozytor jest też autorem piosenki, z którą w konkursie wystąpił zespół "Leszcze".

Do konkursu premier zgłoszono 118 propozycji. Komisja artystyczna, w której składzie byli m.in. dyrektor artystyczny festiwalu Marek Sierocki, reżyser Krzysztof Jaślar oraz dziennikarze Piotr Klatt i Hieronim Wrona, zakwalifikowała do udziału w festiwalu 11 utworów.

(ej)/PAP/IAR

dkmqwy6

Podziel się opinią

Share
dkmqwy6
dkmqwy6
Więcej tematów