Trwa ładowanie...
d2hv179

Break Dance w Kaliszu - tysiące tancerzy z 40 krajów

Ponad 3 tysiące tancerzy z blisko 40 krajów wzięło udział w zakończonych w Kaliszu Mistrzostwach Świata Hip Hop, Electric Boogie i Break Dance. Najliczniejsze reprezentacje przyjechały do Kalisza z Polski, Czech, Słowenii, Niemiec, Danii, Rosji, Słowacji i Litwy.
Share
d2hv179

Mistrzostwa odbywały się w Polsce po raz pierwszy. Jak powiedziała Agata Wierzejska-Holewska z dyrekcji biura mistrzostw, polscy uczestnicy bardzo dobrze sobie radzili na trwającej od środy imprezie w niemal wszystkich konkurencjach.

- Najbardziej liczną kategorią taneczną były formacje hip-hop juniorów i tu Polsce przypadło bardzo wysokie drugie miejsce. Było też pierwsze miejsce w solówce hip hop dla tancerki z Poznania. W niektórych kategoriach tanecznych Polacy zajmowali cenne siódme i ósme miejsca pokonując uczestników z 20 - 30 krajów - powiedziała Agata Wierzejska-Holewska.

Jak dodała, kaliska impreza była bardzo dobrze zorganizowana, co potwierdzali sami uczestnicy imprezy.

d2hv179

- Mamy podpisy całych reprezentacji tancerzy, którzy dziękują, że jeszcze nie uczestniczyli w tak dobrze przygotowanej imprezie. Świetnie przygotowało się też miasto fundując np. uczestnikom darmowe przejazdy komunikacją miejską. Lokale zorganizowały dla uczestników dziesiątki imprez - powiedziała.

W trakcie mistrzostw rozegrano blisko 50 konkurencji tanecznych. Razem z uczestnikami do Kalisza przyjechało ok. 2 tys. osób: rodziców, trenerów i fanów drużyn narodowych.

Zmaganiom towarzyszyły warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych.

d2hv179

Podziel się opinią

Share
d2hv179
d2hv179
Więcej tematów