Trwa ładowanie...
d82gx3w

Brazylia: martwe szczury w cenie

Władze brazylijskiego miasta Nova Iguacu mają niekonwencjonalny sposób na walkę z plagą szczurów - będą płacić mieszkańcom za każdego znalezionego martwego gryzonia.

Share
d82gx3w

Koordynator projektu Uranis Assuncao poinformował w piątek agencję Reuters, że w ramach akcji miejscowy wydział zdrowia zamierza rozmieścić trutki na szczury w kanałach, opuszczonych budynkach i innych miejscach, gdzie prawdopodobnie gnieżdżą się szczury.

Za jeden kilogram znalezionego martwego szkodnika władze wypłacą "znalazcy" dwa dolary. Martwe zwierzęta będą zbierane przez specjalne służby, tak więc mieszkańcy nie będą musieli ich dotykać.

Jednak eksperci medyczni obawiają się, że szczury staną się gorącym towarem wśród ubogich mieszkańców miasta, którzy dla zarobku zaczną hodować gryzonie.

W Nova Iguacu, ubogim, ponad 750-tysięcznym mieście niedaleko Rio de Janeiro, mniej niż połowa domów ma dostęp do kanalizacji i regularnie zabierane śmieci. W rezultacie, jak podają miejscowe władze, na jednego mieszkańca przypada tu 10 szczurów. (and)

d82gx3w

Podziel się opinią

Share
d82gx3w
d82gx3w
Więcej tematów