Trwa ładowanie...

Brama Poznania jednym z 7 cudów Polski!

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego znalazło się w gronie 7 nowych cudów Polski w plebiscycie organizowanym przez "National Geographic Traveler".

Share
Brama Poznania jednym z 7 cudów Polski!
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d2f46k0

Ideą plebiscytu "7 nowych cudów Polski" jest promocja ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. Przez cały rok redaktorzy magazynu podróżują po kraju i szukają zakątków magicznych, nowo powstałych lub takich, w które tchnięto drugie życie. Udowadniają, że Polska jest najpiękniejsza i nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by przeżyć przygodę i zachwycić się światem. Właśnie ogłoszono wyniki najnowszej, czwartej edycji plebiscytu.

- Pierwsze miejsce w plebiscycie "7 nowych cudów Polski" organizowanym przez "National Geographic Traveler" zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce - mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna "National Geographic Traveler". - W tegorocznym konkursie oddano dokładnie 115 325 głosów i jest to rekord w historii tego plebiscytu. Tym samym udowadniamy, że moda na Polskę wciąż trwa - dodaje.

W finałowej siódemce na piątym miejscu znalazła się także Brama Poznania, czyli otwarte 30 kwietnia Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. W salach muzeum można zobaczyć, usłyszeć i poznać ponadtysiącletnie dzieje Poznania.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali na Targach Regionów i Produktów Turystycznych - Tour Salon, które w czwartek rozpoczęły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

d2f46k0

Podziel się opinią

Share
d2f46k0
d2f46k0
Więcej tematów