Trwa ładowanie...

Bomba w Policach. Wielka ewakuacja mieszkańców

Trwa wielka ewakuacja w Policach. Wszystko przez 200-kilogramową bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. 25 tys. mieszkańców ma opuścić swoje domy.
Share
Saperzy spróbują wywieźć niewybuch
Saperzy spróbują wywieźć niewybuchŹródło: PAP
d29eh34

Zaczęła się ewakuacja Polic. Specjalne autobusy czekają już na starym rynku, punkty ewakuacyjne są gotowe na przyjęcie osób, które będą chciały się w nich schronić.

Potem saperzy podejmą próbę wydobycia 200-kilogramowej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Akcja rozpocznie się o godz. 9:30. Policja będzie pilnować, by żeby do Polic, do strefy zagrożonej, nie dostały się osoby niepowołane.

Autobusy ewakuacyjne nie mają rozkładów jazdy. Ruszają, kiedy wewnątrz zbierze się grupka pasażerów, a potem wracają - infomuje portal ipolice.pl. Wszystkie trzy punkty ewakuacyjne (szkoły przy ulicach Piaskowej i Tanowskiej oraz w Mścięcinie) są gotowe na przyjęcie ewakuowanych.

d29eh34

Jednak, jak donosi "Gazeta Wyborcza", tylko nieliczne, starsze schorowane osoby, pod opieką ratowników medycznych, zdecydowały się na ewakuację z domów na czas wydobycia niewybuchu.

Ładunek sprzed 70 lat znaleźli pracownicy wodociągów przy ul. Siedleckiej niedaleko przejazdu kolejowego.

   PAP
Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

d29eh34

Podziel się opinią

Share
d29eh34
d29eh34
Więcej tematów