WP

Bomba w Policach. Wielka ewakuacja mieszkańców

Trwa wielka ewakuacja w Policach. Wszystko przez 200-kilogramową bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. 25 tys. mieszkańców ma opuścić swoje domy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Saperzy spróbują wywieźć niewybuch
Saperzy spróbują wywieźć niewybuch (PAP)
WP

Zaczęła się ewakuacja Polic. Specjalne autobusy czekają już na starym rynku, punkty ewakuacyjne są gotowe na przyjęcie osób, które będą chciały się w nich schronić.

Potem saperzy podejmą próbę wydobycia 200-kilogramowej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Akcja rozpocznie się o godz. 9:30. Policja będzie pilnować, by żeby do Polic, do strefy zagrożonej, nie dostały się osoby niepowołane.

WP

Autobusy ewakuacyjne nie mają rozkładów jazdy. Ruszają, kiedy wewnątrz zbierze się grupka pasażerów, a potem wracają - infomuje portal ipolice.pl. Wszystkie trzy punkty ewakuacyjne (szkoły przy ulicach Piaskowej i Tanowskiej oraz w Mścięcinie) są gotowe na przyjęcie ewakuowanych.

Jednak, jak donosi "Gazeta Wyborcza", tylko nieliczne, starsze schorowane osoby, pod opieką ratowników medycznych, zdecydowały się na ewakuację z domów na czas wydobycia niewybuchu.

Ładunek sprzed 70 lat znaleźli pracownicy wodociągów przy ul. Siedleckiej niedaleko przejazdu kolejowego.

WP
PAP
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

WP
WP
WP