Trwa ładowanie...
d21kkg2

Boliwia. Dwie osoby zatrzymane ws. zabójstwa Polki

Aresztowano dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo polskiej wolontariuszki w pobliżu miasta Cochabamba, do którego doszło podczas napadu na ochronkę dla dzieci - podała w środę agencja EFE, powołując się na wstępny raport prokuratora generalnego Boliwii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boliwia. Dwie osoby zatrzymane ws. zabójstwa Polki
(AFP, Fot: RAUL ARBOLEDA)
d21kkg2

Helena Agnieszka Kmieć z Wolontariatu Misyjnego Salvator została zamordowana w nocy z wtorku na środę w miasteczku Pacata, w pobliżu położonego w środkowej Boliwii Cochabamba.

Wolontariuszka została ugodzona nożem i zmarła na skutek odniesionych ran - donosi EFE, powołując się na raport biura prokuratora generalnego, który podał personalia aresztowanych.

Jak wynika z raportu motywem zbrodni był najprawdopodobniej rabunek.

d21kkg2

Jak informuje hiszpańska agencja Helena Agnieszka Kmieć pracowała jako wolontariuszka w lokalnej szkole im. Edmunda Bojanowskiego, w pobliżu której doszło do napaści.

O śmierci Heleny Kmieć poinformowała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator, z którą młoda kobieta była związana.

Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator z siedzibą w Trzebini to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu Salwatorianów. Polscy wolontariusze działają na placówkach misyjnych w różnych krajach pomagając osobom potrzebującym w szkołach, szpitalach, hospicjach, placówkach wychowawczych i przy parafiach.

d21kkg2

Podziel się opinią

Share
d21kkg2
d21kkg2
Więcej tematów