Trwa ładowanie...

Bójka na zjeździe włoskich związków zawodowych

Był to chyba pierwszy na świecie zjazd związków zawodowych z udziałem pogotowia ratunkowego i policji. Odbył się w nadmorskiej miejscowości Montesilvano - koło Pescary w Abruzji. Zamiast wyborem nowych władz centrali UGL, spotkanie zakończyło się zbiorową bójką.

Share
Bójka na zjeździe włoskich związków zawodowych
Źródło: PAP/EPA, fot: Ettore Ferrari
d1rvz4y

Na sekretarza generalnego wybraliśmy naszego człowieka - twierdziła jedna frakcja. Nieprawda, został nim nasz kandydat, upierała się druga. W pewnym momencie obie zwaśnione grupy przestały się przekrzykiwać i doszło do rękoczynów.

I to nie na żarty skoro razem z rozdzielającymi oponentów policjantami przyjechało pogotowie ratunkowe. Spisano protokół zajścia i udzielono pierwszej pomocy...

Jednak na tym nie skończył się zjazd związków. Rozpoczęła się wojna na komunikaty prasowe. Jedna i druga strona wszem i wobec ogłaszała swoje zwycięstwo. Faksy i maile wysyłano z prywatnych mieszkań, a nie siedzib związków - zwracają uwagę miejscowe media.

Ktoś jednak dostał się w końcu do centrali, bo pod wieczór wystosowano stamtąd oficjalną notę do mediów, informującą, że związek ma jednak nowego lidera. Kogo? Działacza związkowego ze służby zdrowia. Jak żartują obserwatorzy, wygrało pogotowie.

d1rvz4y

Podziel się opinią

Share
d1rvz4y
d1rvz4y
Więcej tematów