Trwa ładowanie...
dx3mty2
film

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje. Popularny artysta kabaretowy zmarł w czwartek rano. Miał 69 lat.
Share
dx3mty2

Informacje o śmierci Bohdana Smolenia podał serwis epoznan.pl. Artysta od poniedziałku przebywał w jednym z poznańskich szpitali. Na razie nieznana jest przyczyna zgonu. Śmierć potwierdzili na Facebooku również pracownicy założonej przez niego fundacji:

Bohdan Smoleń od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. W ostatnich latach media kilkakortnie infromowały o hospitalizacji aktora. W roku 2015 Smoleń przeszedł wylew. Od tamtego momentu poruszał się na wózku inwalidzkim. Na początku tego roku artysta odbył bardzo kosztowną rehabilitację.

Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 roku w Bielsku. Popularność przyniosły mu występy w kultowym kabarecie TEY w duecie z Zenonem Laskowikiem. W formacji tej występował od roku 1977. Wcześniej związany był z Kabaretem Pod Budą, z którym zdobył w roku 1972 główną nagrodę na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej.

dx3mty2

Jako aktor Bohdan Smoleń pojawił się w następujących produkcjach filmowych - "Filip z konopii", "Kochankowie mojej mamy", "Cesarskie cięcie", "Pan Kleks w kosmosie" oraz "To my". W ciągu ostatnich kilkunastu lat widzowie kojarzyli go głównie z rolą Listonosza Edzia w sitcomie "Świat według Kiepskich".

Od roku 2007 Bohdan Smoleń prowadził działalność charytatywną. Artysta założył "Fundację Stworzenia Pana Smolenia”, która zajmowała się hipoterapią dzieci.

oprac. Wojciech Chentkiewicz

dx3mty2

Podziel się opinią

Share
dx3mty2
dx3mty2
Więcej tematów