Trwa ładowanie...
d1q4wcr
IAR

Blokada drogi krajowej 25 na Pomorzu. Protest mieszkańców Brzezia

Mieszkańcy Brzezia na Pomorzu zablokują dziś krajową drogę numer 25. Protest polegający na przechodzeniu przez przejście dla pieszych, może być dotkliwy dla turystów udających się z centrum kraju nad morze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blokada drogi krajowej 25 na Pomorzu. Protest mieszkańców Brzezia
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1q4wcr

Mieszkańcy domagają się remontu drogi i budowy chodników Organizator protestu Marian Greczyło powiedział, że na w jednej czwartej miejscowości nie ma chodnika, a na długości 2 kilometrów nie ma żadnego przejścia dla pieszych.

Dodał, że w mieszkają tam dzieci i niepełnosprawni, a ruch w weekendy jest naprawdę bardzo duży. Od kilku lat mieszkańcy interweniują w tej sprawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Jednak bez rezultatu.

Marian Greczyło przyznał, że w trakcie protestu ucierpią na nim turyści jadący nad morze. Przekonywał jednak, że mieszkańcy miejscowości nie mają innego wyjścia i muszą właśnie w ten sposób zwrócić uwagę na swój problem. Zauważył, że władze gminy są przychylnie do akcji nastawione.

Droga krajowa nr 25 w Brzeziu nie była remontowana od ponad 30-tu lat. Ostatnie pismo mieszkańców do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, wysłano w kwietniu. Do tej pory pozostało bez odpowiedzi.

d1q4wcr

Podziel się opinią

Share

d1q4wcr

d1q4wcr
Więcej tematów