Trwa ładowanie...
d1wk1f6

Bliźniaczki "sprzedane" przez Internet - odesłane do USA

Amerykańskie bliźniaczki, dwukrotnie "sprzedane" za pośrednictwem Internetu dwóm parom adopcyjnych rodziców, zostały odesłane do USA - poinformowały w czwartek władze brytyjskie.

d1wk1f6
d1wk1f6

Dziewczynki, urodzone w czerwcu ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych, opuściły w środę Wielką Brytanię pod opieką trójki pracowników brytyjskich służb socjalnych. Z lotniska w Manchesterze odleciały do rodzinnego Saint-Louis w stanie Missouri. W środę wieczorem zostały powierzone nowej parze adopcyjnych rodziców - już trzeciej w ciągu niespełna roku, pod których opieką pozostaną do momentu powzięcia decyzji o ich losie przez sąd w Missouri.

Bliźniaczki początkowo zostały "kupione" przez małżeństwo Amerykanów, Richarda i Vickie Allenów, za 6 tys. dolarów. Do dzieci dotarli za pośrednictwem Internetu, gdzie ofertę transakcji umieścił pośrednik. Kilka miesięcy później biologiczna matka dziewczynek odebrała je i powierzyła brytyjskiemu małżeństwu Kilshaw, które zapłaciło za dzieci temu samemu pośrednikowi 12 tys. dolarów. Przeprowadzili oni legalną adopcję w stanie Arkansas. Zostali jednak pozbawieni prawa do opieki nad bliźniaczkami decyzją sądu w Birmingham w styczniu br.

Na początku marca małżeństwo amerykańskie zgłosiło, że rezygnuje z adoptowania dziewczynek.

Przed dziesięcioma dniami sąd londyński zadecydował, że dziewczynki nie zostaną zwrócone parze brytyjskiej i powrócą do USA. (aso)

d1wk1f6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wk1f6
Więcej tematów