Trwa ładowanie...

Błąd na kartce świątecznej Ryszarda Czarneckiego. "Marry Christmas"

Internetowy tygodnik opublikował w sieci świąteczną kartkę Ryszarda Czarneckiego. Pocztówkę mieli dostać pracownicy i posłowie Parlamentu Europejskiego. Grafika wzbudziła zdziwienie ze względu na dyskusyjny styl oraz błędy językowe.
Share
Kartki przesłane przez Ryszarda Czarneckiego zawierały błędy
Kartki przesłane przez Ryszarda Czarneckiego zawierały błędyŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d2bxa7t

"Taką kartkę wysyła biuro Ryszarda Czarneckiego do wszystkich posłów i pracowników Parlamentu Europejskiego. Dla spostrzegawczych zagadka: co w niej jest nie tak? [Nie, nie chodzi o estetykę, choć to też]" - czytamy w internetowym wpisie tygodnika "Kultura Liberalna".

Europosłowi wytknięto dwa błędy, które popełniono przy projektowaniu kartki. Pierwszy widać w słowie "merry" - u europosła zamieniono je na "marry". Oprócz tego zabrakło przedimka "a" przed słowem "happy". Wielu osobom nie spodobał się też trącący myszką styl kartki.

d2bxa7t

"Panie pośle, na prowadzenie biura MEP PE dostaje 20 tys. zł miesięcznie, uprzejmie zawiadamiam, że chętnie podejmę się pracy jako jego dyrektor za jedynie połowę tej stawki, a grafiki nie wygenerują dodatkowych kosztów, bo ogarniam i w 5 minut przygotuję coś lepszego - napisał na Twitterze były działacz młodej prawicy Mateusz Parys.

*Zobacz także: Wrócisz z emerytury? Pawlak zdradza, co zamierza zrobić *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxa7t

Podziel się opinią

Share
d2bxa7t
d2bxa7t
Więcej tematów