BioNTech chce stworzyć szczepionkę na raka. Firma przystępuje do kolejnego etapu
Niemieckie przedsiębiorstwo biotechnologiczne BioNTech rozpoczyna drugi etap badań dotyczących szczepionki na raka. Naukowcy oparli ją o technologię wykorzystującą mRNA, która jest identyczna do tej, którą zastosowała w swoich szczepionkach przeciw COVID-19.
Niemiecka firma biotechnologiczna BioNTech poinformowała w połowie czerwca o pierwszej osobie, której podano szczepionkę testowaną w drugim etapie badań. Oznaczony kodem BNT111 preparat jest aktualnie najlepszym kandydatem do stania się główną szczepionką w programie prowadzonym przez niemiecką firmę.
- Naszą wizją jest wykorzystanie siły układu odpornościowego w walce z rakiem i chorobami zakaźnymi. Udało nam się wykazać potencjał szczepionek mRNA w walce z COVID-19. Nie wolno nam zapominać, że rak jest również globalnym zagrożeniem dla zdrowia, nawet gorszym niż obecna pandemia – twierdzi Ozlem Tureci, współzałożyciel i dyrektor medyczny BioNTech.
- BNT111 wykazał już korzystny profil bezpieczeństwa i zachęcające wstępne wyniki we wczesnej ocenie klinicznej - dodał współzałożyciel BioNTech.
Szczepionka na raka. BioNTech połączył siły z amerykańską firmą
Testy roboczej substancji BioNTech z oznaczeniem BNT111 współrealizowane są z amerykańską firmą biotechnologiczną Regeneron Pharmaceuticals. Jak podaje BioNTech, zaakceptowały je m.in. agencje medyczne w USA, Niemczech, Australii, Hiszpanii, Włoszech, a nawet w Polsce.
W badaniu wzięło łącznie udział 120 osób. Na jego podstawie naukowcy ustalą poziom bezpieczeństwa oraz skuteczność nowej szczepionki.
Źródło: biontech.de
ZOBACZ TEŻ: Dlatego odsunął się od Kościoła. Leszek Miller podzielił się wstrząsającą historią