Trwa ładowanie...
d32v9k9

"Bił bez opamiętania". Teraz może trafić do więzienia nawet na pięć lat

Dozór oraz zakaz zbliżania się do mieszkania. Takie środki zapobiegawcze dotknęły 32-letniego rodzinnego boksera, który znęcał się nad swoimi rodzicami oraz ciężarną konkubiną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bił bez opamiętania". Teraz może trafić do więzienia nawet na pięć lat
(KMP Sopot)
d32v9k9

W środę sopoccy policjanci doprowadzili do prokuratury 32-letniego mężczyznę. Według śledczych zatrzymany od dłuższego czasu znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoją rodziną. Wymachując niebezpiecznymi narzędziami groził swojej byłej konkubinie, że odbierze jej życie. Kobieta obecnie jest w ciąży z sopocianinem. Wielokrotnie groził i ubliżał swoim rodzicom. Kilkukrotnie doszło do aktów przemocy wobec matki i ojca. Kilka dni temu mężczyzna wszczął kolejną awanturę. Wówczas pękło pewne tabu. Pokrzywdzeni przełamując wstyd powiadomili o wszystkim policjantów.

Zaalarmowany patrol policji natychmiast zjawił się na miejscu. Napastnik został skuty kajdankami i spacyfikowany. W efekcie interwencji z groźnego boksera przeistoczył się w spokojnego mężczyznę. Stróże prawa przewieźli go do sopockiej komendy.

- Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną oraz kierowania gróźb karalnych wobec swojej byłej konkubiny. Nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tego mężczyzny - powiedziała Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

d32v9k9

Zebrany materiał dowodowy pozwoli prokuraturze na zastosowanie najbardziej dolegliwych środków zapobiegawczych w postaci dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu opuszczenia domu rodziców. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie gróźb karalnych zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Statystyki policyjne są zatrważające. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba przypadków przemocy domowej spadła o ponad 40 proc. W ubiegłym roku założono ponad 60 tys. nowych "niebieskich kart". Procedura ta dokumentuje wszystkie znane policji przypadki przemocy domowej.

d32v9k9

Podziel się opinią

Share

d32v9k9

d32v9k9
Więcej tematów