Trwa ładowanie...

Biedroń: atak PiS na samorządy odparty. W Słupsku wygrywa jego kandydatka

Robert Biedroń ma powody do radości. Z danych cząstkowych wynika, że kandydatka na prezydenta Słupska, dotychczasowa zastępczyni Biedronia, Krystyna Danilecka-Wojewódzka wygra - i to najpewniej w pierwszej turze.

Share
Biedroń: atak PiS na samorządy odparty. W Słupsku wygrywa jego kandydatka
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Mieczysław Michalak
d14s9g7

Liczenie głosów w Słupsku - podobnie jak w całej Polsce - trwa, ale z informacji zbieranych przez lokalne sztaby wynika, że II tury nie będzie. Danilecka-Wojewódzka mówi nam, że przekonała się o wdzięczności mieszkańców.

- Zawsze mówiłam, że kocham moje miasto i mieszkańców. Dzisiaj jestem pewna, że ze wzajemnością - powiedziała Wirtualnej Polsce następczyni Biedronia.

Wyniki spływające z obwodowych komisji wyborczych wskazują na to, że była już zastępczyni Biedronia znacznie przekroczy próg 50 proc. Drugie miejsce przypadnie najpewniej kandydatce PiS Annie Mrowińskiej z Prawa i Sprawiedliwości, a trzecie kandydatce Koalicji Obywatelskiej Beacie Chrzanowskiej. Nieoficjalne dane z 41 komisji pokazują, że trzy panie zdobyły odpowiednio: 53 proc., 22,4 proc. i 17,3 proc.

d14s9g7

Frekwencja wyborcza w Słupsku wyniosła ponad 39 proc.

Krystyna Danilecka-Wojewódzka pełniła dotychczas funkcję wiceprezydent Słupska. Ma 65 lat i związana jest ze słupskim przedsiębiorcą. Z jej dotychczasowej pracy wynika, że będzie kontynuowała politykę Roberta Biedronia.

Biedroń: atak PiS na samorządy odparty

Wszystko wskazuje też na to, że do rady miejskiej dostał się sam Robert Biedroń. Mieszkańcy Słupska zdecydowali się go poprzeć, choć wcześniej deklarował, że interesują go też wybory do Parlamentu Europejskiego. To oznacza, że może podczas kadencji radnego wyjechać do Brukseli.

d14s9g7

- Wygrała Polska - uratowaliśmy samorząd - tak w rozmowie z TVN24 Robert Biedroń skomentował porażkę PiS w największych miastach. Zaznaczył, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie rozumie Polski samorządowej i dąży do centralizacji kraju.

- Ręka, która wykonała zamach na samorządy została ucięta przez społeczeństwo - ocenił dotychczasowy prezydent Słupska.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14s9g7

Podziel się opinią

Share
d14s9g7
d14s9g7
Więcej tematów