Trwa ładowanie...
dii15x7

Białystok. Wymusił pierwszeństwo i postrzelił z wiatrówki innego kierowcę. Sąd ogłosił wyrok

Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał na rok więzienia w zawieszeniu 21-latka, który w wyniku sprzeczki postrzelił z wiatrówki kierowcę w głowę. Mężczyzna został także objęty dozorem kuratora. Wyrok jest nieprawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białystok. 21-letni kierowca usłyszał wyrok w sprawie postrzelenia z wiatrówki mężczyzny
Białystok. 21-letni kierowca usłyszał wyrok w sprawie postrzelenia z wiatrówki mężczyzny (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
dii15x7

Do ostrej wymiany zdań między kierowcami doszło w 2019 roku. Jadący ulicą Wincentego Pola w Białymstoku Radosław C., podczas wyjeżdżania z parkingu wymusił pierwszeństwo na poszkodowanym mężczyźnie. Następnie obaj kierowcy nie wychodząc z pojazdów wdali się w kłótnie, po czym 21-latek wyjął z auta wiatrówkę i postrzelił swojego oponenta w głowę.

Obrażenia spowodowane wystrzałem z broni okazały się być dla pokrzywdzonego tylko powierzchowne – donosi pisze Gazeta Współczesna.

Decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku sprawca został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Przez ten czas będzie on znajdować się pod nadzorem kuratora. Dodatkowo będzie musiał także zapłacić 8 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanemu kierowcy.

dii15x7

- Kara pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia byłaby niczym nie uzasadnioną represją wobec osoby młodocianej – mówił jak relacjonuje Radio Białystok sędzia prowadzący sprawę podczas ogłaszania wyroku.

Prokuratura początkowo domagała się dla 21-latka kary nie uwzględniającej zawieszenia. Wyrok jest nieprawomocny.

- To czyn karygodny, trudno go zrozumieć - dodawał sędzia.

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o porwanie Amelki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów